dla mediow

Nagrody i wyróżnienia

BIZNES PROTEKTOR 2022

image

Nagroda branżowa za wyniki we wspieraniu polskich przedsiębiorców w walce ze skutkami pandemii Covid-19 w kategorii "Banki spółdzielcze"

I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych za rok 2022

image

W dniu 10 czerwca 2022 roku zostały opublikowane wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych za rok 2022, przygotowanego przez biznes magazyn Strefa Gospodarki. To dla nas szczególny zaszczyt, że w roku jubileuszowym nasz Bank może poszczycić się obroną I miejsca w rankingu. Nasze zaangażowanie i determinacja w realizacji strategii i ambitnych celów, zostało ponownie docenione przez kapitułę konkursową oraz bankowość spółdzielczą.

I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych za rok 2021

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie został sklasyfikowany na I miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych za rok 2021, organizowanym przez Strefę Gospodarki. Celem Rankingu jest wzmocnienie wizerunku polskiej bankowości spółdzielczej i komunikowanie zasadniczych jej idei. Jako Bank upowszechniamy i propagujemy właściwe wzorce, modele oraz strategie funkcjonowania poprzez osiągnięte wyniki finansowe, nowatorskie rozwiązania technologiczne, a także podejmowane działania na rzecz lokalnej społeczności oraz biznesu.

Spółdzielcza Technologia Roku 2020

image

W I edycji konkursu Spółdzielcza Technologia Roku 2020 w kategorii Zespoły IT w sektorze bankowości spółdzielczej, kapituła konkursu przyznała I nagrodę dla Banku Spółdzielczego we Wschowie za rozwiązanie – Intranet BS Wschowa, wskazując w uzasadnieniu umiejętność motywowania kompetentnych pracowników dla tworzenia unikalnych rozwiązań  w obszarze IT na rzecz banku w którym pracują. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas Forum Liderów Technologii Spółldzielczej.

Najlepszy doradca leasingowy Banków Spółdzielczych SGB 2020 roku

image

I miejsce w konkursie organizowanym przez SGB Leasing Sp. z o. o. „Najlepszy doradca leasingowy Banków Spółdzielczych SGB 2020 roku” w kategorii „Bank Spółdzielczy SGB - lider sprzedaży pod względem liczby zrealizowanych umów leasingu”.

Najlepszy doradca leasingowy Banków Spółdzielczych SGB 2020 roku

image

I miejsce w konkursie organizowanym przez SGB Leasing Sp. z o. o. „Najlepszy doradca leasingowy Banków Spółdzielczych SGB 2020 roku” w kategorii „Bank Spółdzielczy SGB - lider sprzedaży pod względem sumy wartości netto zawartych umów leasingu”

II miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych za rok 2020

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie obronił pozycję wicelidera i ponownie został sklasyfikowany na II miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych za rok 2020. Ranking został przygotowany przez „Strefę Gospodarki” i został zamieszczony w ogólnopolskim wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej”.

 

Top 10 na świecie w roku 2020

image

Intranet Banku Spółdzielczego we Wschowie został zaprezentowany w Stanach Zjednoczonych na 20- lecie konkursu organizowanego przez Nielsen Norman Group. Corocznie, od 20 lat firma wyróżnia 10 najlepszych na skalę światową rozwiązań intranetowych. Tegorocznych zwycięzców ogłoszono 5 stycznia 2020 roku, a wśród nich znalazł się Bank Spółdzielczy we Wschowie. Należy podkreślić, że w gronie zwycięzców tylko czterech laureatów pochodzi z Europy. Te niezwykle funkcjonalne, zwycięskie projekty intranetu zostały wybrane przez ekspertów spośród międzynarodowych zgłoszeń.

Konkurs Step Two – Intarnet and Digital Workplace Awards 2019

image

Intranet z Polski zdobył nagrodę w międzynarodowym konkursie organizowanym w Australii przez firmę Step Two. Konkursy organizowane są od 13 lat, w tegorocznej edycji konkursu Intranet i Cyfrowe Miejsce Pracy 2019 wzięło udział 58 firm z 17 krajów, które przesłały 64 zgłoszenia.

Laur Klienta - odkrycie 2019

image

Platforma walutowa Banku Spółdzielczego we Wschowie została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie oceniającym popularność marek i jakość produktów oraz świadczonych usług w świadomości polskich konsumentów, a tym samych zdobyła Laur Klienta- Odkrycie Roku 2019 w kategorii Bankowe platformy wymiany walut. Uzyskane godło i certyfikat są dowodem na pełną satysfakcję klientów z możliwości korzystania z nowoczesnej platformy. Jako jeden z liderów w Spółdzielczej Grupie Bankowej w zakresie działalności w walutowej Bank Spółdzielczy we Wschowie jako pierwszy wdrożył narzędzie do wymiany walut. Internetowy kantor jest skierowany zarówno dla klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych.

II miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych za rok 2019

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie został sklasyfikowany na II miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Banków Spółdzielczych za rok 2019. Znaleźliśmy się na podium, zajmując pozycję wicelidera. Ranking został przygotowany przez „Strefę Gospodarki” i został zamieszczony w ogólnopolskim wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej”.

Najlepszy Bank w sprzedaży terminali płatniczych w 2018 roku

image

Nagroda przyznawana przez First Data Polska i Fundacja Polska Bezgotówkowa

Najlepszy lojalnościowy polski elektroniczny instrument płatniczy 2018 roku

image

Karta kredytowa Mastercard Unia Leszno podczas Polskiej Gali Digital Payments, odbywającej się w ramach XI Konferencji Central European Digital Payments w Warszawie zwyciężyła w konkursie na „Najlepszy lojalnościowy polski elektroniczny instrument płatniczy 2018 roku”. To wieloaplikacyjna karta dla klientów Banku Spółdzielczego we Wschowie i kibiców klubu żużlowego.

I miejsce w Rankingu Liderów Rynku Instrumentów Finansowych

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie zajął I miejsce w Rankingu Liderów Rynku Instrumentów Finansowych w kategorii "Bank Spółdzielcze" organizowanego przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej (KPK).

Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie został laureatem konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców-Bankowy Lider Jakości 2017” organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarcza oraz Fundację Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Kapituła XVIII edycji konkursu przyznała Bankowi główną nagrodę w kategorii Bank Spółdzielczy.

Ranking „Wyróżniające się banki spółdzielcze”

image

Kolejny raz Bank Spółdzielczy we Wschowie znalazł się wśród liderów rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze” edycji 2017, zorganizowanego przez miesięcznik Nowoczesny Bank Spółdzielczy (NBS), zajmując 4 miejsce  w kategorii „Największe banki”.

4 miejsce w rankingu "Wyróżniające się banki spółdzielcze"

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie znalazł się wśród liderów rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze” edycji 2016, zorganizowanego przez miesięcznik Nowoczesny Bank Spółdzielczy (NBS), zajmując 4 miejsce  w kategorii „Największe banki”.

Bank Spółdzielczy we Wschowie otrzymał wyróżnienie w XIV edycji konkursu Gazety Bankowej „Lider 2015” w kategorii „bankowość i finanse” za platformę „Centrum Wsparcia”

image

Uzyskanie wyróżnienia przyznanego przez Gazetę Bankową, jest dla Banku Spółdzielczego we Wschowie sukcesem i jednocześnie potwierdzeniem wysokiego poziomu rozwiązań technologicznych, które wdraża i rozbudowuje. Inwestycja w technologie IT stanowi dla Banku waży element w realizacji celów biznesowych.

Bank Spółdzielczy we Wschowie finalistą konkursu "Best in Cloud"

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie wśród finalistów konkursu „Best in Cloud 2016”, organizowanego przez magazyn Computerworld, za budowę Centrum Wsparcia w oparciu o autorskie narzędzia Banku Spółdzielczego we Wschowie oraz integrację z usługami chmurowymi.

Bank Spółdzielczy we Wschowie na 9 miejscu w rankingu banków spółdzielczych "Rzeczpospolita"

W dzienniku „Rzeczpospolita” z 26 czerwca w dodatku „Świat Pieniądza” opublikowano zestawienie największych instytucji finansowych w roku 2014.

 

Bank Spółdzielczy we Wschowie w rankingu banków spółdzielczych znalazł się na 9 miejscu!

Bank Spółdzielczy we Wschowie, dzięki dynamicznemu rozwojowi utrzymał wysoką pozycję zajmując 9 miejsce pod względem sumy bilansowej, natomiast w Grupie SGB 2 miejsce. W rankingu opublikowano wyniki finansowe największych 150 banków spółdzielczych działających w Polsce z aktywami powyżej 30 mln zł. Sukces Banku jest jednocześnie sukcesem Klientów, dzięki którym Bank może się rozwijać i doskonalić w zakresie oferowanych produktów i usług. Konsekwentnie realizowana strategia Banku pozwala budować Bank uniwersalny i nowoczesny, zapewniający indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań Klientów.

5 miejsce w rankingu "Wyróżniające się Banki Spółdzielcze"

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie zajął 5 miejsce w krajowym rankingu "Wyróżniające się Banki Spółdzielcze" zorganizowanym przez magazyn Nowoczesny Bank Spółdzielczy. Ranking sporządzono na podstawie badań ankietowych banków działających na koniec 2014 r. w zrzeszeniach SGB-Banku SA i Banku Polskiej Spółdzielczości S.A., a także poza ich strukturami. Pod uwagę brane były podstawowe dane bilansowe za ostatnie dwa lata (2013 i 2014) – na ich podstawie wyłoniono 100 najlepszych banków spółdzielczych.

Wyróżnienie w konkursie Gazety Bankowej

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie otrzymał wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu Gazety Bankowej „Lider Informatyki Instytucji Finansowych” w kategorii "systemy back office" za projekt „Intranet, jako platforma wspierająca dostosowanie instytucji finansowej do zaleceń Rekomendacji D KNF”.

Bank otrzymał tytuł Lubuskiego Lidera Biznesu

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie, znalazł się wśród laureatów VI edycji konkursu Lubuski Lider Biznesu zorganizowanego przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową.

Bank otrzymał wyróżnienie w formie Certyfikatu Lubuskiego Lidera Biznesu w kategorii „Duże Przedsiębiorstwo”.

Bank Spółdzielczy we Wschowie na 9 miejscu w rankingu banków spółdzielczych"Rzeczpospolitej"

W dzienniku „Rzeczpospolita” z 7 lipca w dodatku „Świat pieniądza” opublikowano zestawienie największych instytucji finansowych w roku 2013. Bank Spółdzielczy we Wschowie w rankingu banków spółdzielczych znalazł się na 9 miejscu!

Bank Spółdzielczy we Wschowie dzięki dynamicznemu rozwojowi utrzymał wysoką pozycję zajmując 9 miejsce pod względem sumy bilansowej, na 571 banków spółdzielczych działających w Polsce, a w Grupie SGB 3 miejsce. Sukces Banku jest jednocześnie sukcesem Klientów, dzięki którym Bank może się rozwijać i doskonalić w zakresie oferowanych produktów i usług.

Sebastian Nietyksza, Prezes Banku Spółdzielczego we Wschowie uhonorowany odznaką NBP

image

Sebastian Nietyksza, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego we Wschowie został uhonorowany odznaką „Za zasługi dla bankowości Rzeczpospolitej Polskiej”. Odznaka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem nadawanym pracownikom banków, którzy szczególnie przyczynili się do osiągnięć i rozwoju bankowości.

Odznakę w imieniu Prezesa Narodowego Banku Polskiego wręczył Pan Zbigniew Hałaj, Dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Zielonej Górze, podczas posiedzenia Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego we Wschowie w dniu 11 czerwca 2014 r.

Bank Spółdzielczy we Wschowie Liderem Wsparcia IT

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie został zwycięzcą konkursu Lider Wsparcia IT - Transformacja w kategorii Małe Centrum Wsparcia za wdrożenie platformy intranetowej.

Do konkursu zaproszone zostały firmy, które: w ciągu ostatnich 5 lat dokonały zwieńczonej sukcesem transformacji centrum wsparcia, służącej osiągnięciu i zapewnieniu spójności z potrzebami biznesowymi i satysfakcji użytkowników, wykorzystują najlepsze praktyki i standardy, wyróżniają się inicjatywą, inwencją i widocznymi efektami działania.

Bank laureatem rankingu "Wyróżniające się banki spółdzielcze"

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie zdobył VI miejsce w kategorii „Największe banki”.

Podczas uroczystej gali kończącej pierwszy dzień obrad VI Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej ogłoszono wyniki Krajowego Rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze” edycji 2014, miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”.

Najwyższa jakość QI 2013

image

Kapituła konkursu „Najwyższa Jakość Quality International 2013 wraz z organizatorem Forum Biznesu przyznała Bankowi Spółdzielczemu we Wschowie tytuł Laureata oraz Srebrne Godło w kategorii QI PRODUCT – produkt najwyższej jakości za aplikację NetTeam Bank oraz Intranet BS Wschowa. Bank Spółdzielczy we Wschowie otrzymał również tytuł Laureata oraz Brązowe Godło w kategorii QI PRODUCT – produkt najwyższej jakości za Aplikację Mobile Bank.

Lubuski Lider Biznesu

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie, znalazł się wśród laureatów V edycji konkursu i jako jedyny bank otrzymał wyróżnienie w formie Certyfikatu Lubuskiego Lidera Biznesu w kategorii „Duże Przedsiębiorstwo”.

Bank Nowoczesnych Rozwiązań

image

Bank nowoczesnych rozwiązań – taki tytuł i zarazem I miejsce w konkursie organizowanym przez redakcję magazynu „Głos Banków Spółdzielczych” zdobył Bank Spółdzielczy we Wschowie. Kapituła konkursowa doceniła nowoczesne rozwiązania wdrażane w Banku, a w szczególności nowoczesność, funkcjonalność i przyjazny profil strony internetowej.

Wiarygodny Doradca Finansowy

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie uzyskał wyróżnienie specjalne w II edycji Rankingu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych „Bank Spółdzielczy – Wiarygodny Doradca Finansowy”. W konkursie Bank oceniali Klienci, tym bardziej jest to cenne wyróżnienie.

Nalepszy Bank Dewizowy SGB 2012 dla importerów

image

Zajęcie I miejsca w konkursie Najlepszy Bank Dewizowy w kategori Najlepszy bank dewizowy SGB 2012 roku dla importerów

Nalepszy Bank Dewizowy SGB 2012 dla eksporterów

image

Zajęcie II miejsca w konkursie Najlepszy Bank Dewizowy w kategorii Najlepszy bank dewizowy SGB 2012 roku do eksporterów.

Pierwsze miejsce za najlepszą stronę internetową!

image

Serwis internetowy Banku Spółdzielczego we Wschowie, według internautów został Najlepszą stroną internetową banku w kategorii „banki spółdzielcze”. Pod patronatem serwisu banking-magazine, serwis www.bswschowa.pl uzyskał najwięcej głosów internautów.

Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2012

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie odniósł sukces w konkursie technologicznym Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2012. W kategorii Systemy back office Bank Spółdzielczy we Wschowie wygrał za rozwiązanie Netteam BANK.

I miejsce w konkursie Skandynawia 2012

image

Nasz Bank w organizowanym przez Concordia Ubezpieczenia konkursie Skandynawia 2012 zdobył I miejsce. W konkursie udział brały Banki Spółdzielcze z Sumą Bilansową powyżej 140 000 zł.

Ranking „Największe Banki Spółdzielcze w Polsce”

Bank Spółdzielczy we Wschowie znalazł się wśród liderów rankingu „Największe Banki Spółdzielcze w Polsce” zorganizowanego przez miesięcznik Nowoczesny Bank Spółdzielczy (NBS), zajmując 7 miejsce, a wśród banków Grupy SGB – 3 miejsce.

Ranking sporządzono w oparciu o badania ankietowe 572 banków funkcjonujących na koniec 2012 roku w zrzeszeniach SGB Banku SA i Banku Polskiej Spółdzielczości. Potencjał ekonomiczny banków oceniono według uzyskanej w 2012 r. wartości sumy bilansowej, funduszy własnych, kredytów, depozytów i wyniku finansowego.

Sektor bankowości spółdzielczej w 2012 roku osiągnął wynik finansowy netto wyższy o 6,5 proc. niż rok wcześniej. Banki Spółdzielcze SGB Banku poprawiły swój wynik o 9,99 proc.

Dziękujemy naszym Klientom za dotychczasową współpracę, dzięki temu możemy osiągać wspólnie takie sukcesy.

Najlepszy Bank Dewizowy

image

Bank Spółdzielczy we Wschowie został wyróżniony w konkursie organizowanym przez SGB-Bank S.A. w kategorii "Najlepszy Bank Dewizowy SGB 2011 dla importerów" i tym samym zdobył zaszczytne I miejsce.

Na sukces rynkowy Banku składa się między innymi kompleksowa obsługa w zakresie operacji dewizowych, która została wyróżniona i doceniona.

Bank Spółdzielczy we Wschowie PROMOTOREM WIEDZY

image

W 2010 roku Bank Spółdzielczy we Wschowie otrzymał tytuł PROMOTORA WIEDZY.

Wyróżnienie przyznane przez Bankowy Ośrodek Doradztwa i Edukacji otrzymaliśmy za aktywne wspieranie w 2010 roku procesów kształcenia i doskonalenia umiejętności pracowników Banku.

Nasz Bank II Najlepszym Bankiem Dewizowym SGB 2010 Roku

image

W organizowanym przez Spółdzielczą Grupę Bankową konkursie na „Najlepszy Bank Dewizowy SGB 2010 Roku" w kategorii: „Najlepszy bank dewizowy SGB 2010 roku dla importerów" Bank Spółdzielczy we Wschowie zajął II miejsce.

I miejsce w konkursie "Zdobywca"

Od ponad 5 lat współpracujemy z firmą „Concordia" zapewniając naszym klientom szeroki wybór ubezpieczeń. Tym bardziej miło nam poinformować, że w organizowanym przez „Concordię" konkursie „Zdobywca" zajęliśmy I miejsce. W swojej ofercie posiadamy wiele ubezpieczeń zarówno dla kredytobiorców jak i dla osób, które chciałyby zabezpieczyć się na wypadek zdarzeń losowych.