z życia banku

Jesteśmy dumni, bo pracujemy w banku spółdzielczym

Najbliższe bankomaty

Wyszukaj dla innej lokalizacji
19-12-2019

Jesteśmy dumni, bo pracujemy w banku spółdzielczym

18 grudnia 2019 roku w Internetowym Serwisie Bankowości Spółdzielczej BS NET w cyklu "Jesteśmy dumni, bo pracujemy w banku spółdzielczym" opublikowano wypowiedź Dyrektora Sieci Sprzedaży - Przemysława Szpurki.
Cykl prezentuje banki spółdzielcze jako nowoczesne instytucje, dla których nadrzędną wartością są pracownicy. Stawiają one bowiem na zasady i wartości, takie jak rozwój i nowoczesność, ale przede wszystkim szanują indywidualizm i tworzenie społeczności.

Zachęcamy do lektury i zapozania się całością publikacji.

 

"Moja  historia z Bankiem Spółdzielczym we Wschowie sięga początku 2012 roku. Wracałem wówczas do swojego rodzinnego miasta po kilkunastoletniej pracy w sprzedaży dla firm nie związanych ze Wschową. Byłem pełen nadziei. Zmiany nigdy nie były mi obce, a nowe wyzwania były i są dla mnie paliwem do działania. Bank już wtedy był na ścieżce dynamicznego rozwoju.

Nurtowało mnie jednak kilka kluczowych pytań: co mnie czeka w nowym miejscu pracy?, jakie będą przede mną zadania do zrealizowania?, jak odnajdę się w nowym środowisku?, czy będę miał okazję wykazać się i skorzystać z dotychczasowego doświadczenia?, czy będę odpowiednio motywowany?, czy nowa organizacja i ja pasujemy do siebie?

Jest koniec roku 2019, pracuję w Banku Spółdzielczym we Wschowie na stanowisku Dyrektora Sieci Sprzedaży. Teraz już wiem, że znalazłem pozytywne odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie wcześniej pytania, więc nadszedł czas na krótką opowieść o moim miejscu pracy. Bank Spółdzielczy we Wschowie – jeden z największych banków spółdzielczych w Polsce, czy jest to powód do dumy? – oczywiście, że tak. Jeden z liderów we wdrażaniu nowych technologii, lider sprzedaży produktów bankowych i produktów firm współpracujących (leasing, ubezpieczenia), stabilna instytucja finansowa, największy lokalny pracodawca – czy  jestem dumny że tu pracuję? – oczywiście, że tak.

 

A komu zawdzięczamy ten sukces?
Odpowiedzią na to pytanie są nasi wspaniali Klienci, którzy codziennie przez swoje wybory decydują, czy jest dla nas miejsce na konkurencyjnym rynku finansowym. Ponadto nieoceniony jest wkład Zarządu Banku, który wyznacza strategiczne i przemyślane cele, a wykształcona i doświadczona kadra menedżerów i specjalistów każdego dnia dąży do ich realizacji. Nasza codzienna, ciężka, ale satysfakcjonująca praca, przyczynia się do zapewnienia obecnym, jak i nowym Klientom najwyższej jakości uniwersalnych usług finansowych i umocnienia pozycji lidera w sektorze bankowym na rynku lokalnym. I gdzie to się dzieje? Nie w dużych wielkomiejskich aglomeracjach, tylko tu u nas na miejscu, lokalnie we Wschowie.

Czy można robić dobre rzeczy na rzecz lokalnych społeczeństw? – można i należy, w końcu jesteśmy bankiem lokalnych społeczności. Dokładając, jak każdy z naszej organizacji cząstkę siebie, swojego doświadczenia i pracy do wspólnego wyniku końcowego. Jestem dumny z mojego banku, jestem dumny z ludzi z którymi mam okazję codziennie współpracować. Każdy z nas to inna historia, inny temperament, inny charakter, ale wszyscy razem tworzymy fantastyczną mieszankę osobowości. To sprawia, że każdego dnia staramy się odpowiadać na potrzeby naszych obecnych i przyszłych Klientów, jednocześnie dziękując im za dotychczasowe zaufanie.  Nasze przewodnie hasło „Relacje są najważniejsze”- nie jest pustym sloganem. Relacyjność wobec Klientów jest tym, co nas wyróżnia.

Jestem dumny, bo pracuję w Banku Spółdzielczym we Wschowie."