Nowe zdjęcie

Bezpieczne Archiwum Elektroniczne

Najbliższe bankomaty

Wyszukaj dla innej lokalizacji
21-11-2018

Bank Spółdzielczy we Wschowie wdraża usługę Bezpiecznego Archiwum Elektronicznego zdeponowanego w Centrum Danych Asseco Data Systems. Produkt zapewni sposób komunikacji z klientami zgodny z wymogami trwałego nośnika oraz nienaruszalność dokumentów przy jednoczesnym umożliwieniu Klientom stałego i bezpiecznego dostępu do nich.

Deponowane przez nas dokumenty będą trwale archiwizowane, tak więc nie istnieje żadne ryzyko ewentualnego przypadkowego usunięcia pliku.

Rozwiązanie opracowane przez Asseco Data Systems opiera się na przechowywaniu dokumentów w zewnętrznym  archiwum umieszczonym u tzw. zaufanej trzeciej strony. Takie rozwiązanie jest rekomendowane przez Związek Banków Polskich jako jeden z wariantów tzw. rozwiązania sektorowego. Bezpieczne Archiwum Elektroniczne bazuje na infrastrukturze sprzętowej i systemowej Asseco Data Systems. Dzięki temu, że firma wpisana jest do rejestru kwalifikowanych usług zaufania nadzorowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji, może pełnić funkcję zaufanej trzeciej strony.