aktualność

Bank mecenasem wyjątkowych wydarzeń kulturalnych we Wschowie

Najbliższe bankomaty

Wyszukaj dla innej lokalizacji
22-03-2017

Bank mecenasem wyjątkowych wydarzeń kulturalnych we Wschowie

Bank Spółdzielczy we Wschowie, jako mecenat Stowarzyszenia Twórcze Horyzonty kolejny raz wsparł ideę Festiwalu Podróżników „100droga” we Wschowie. Uczestnicy 6. edycji mogli przenieść się w podróże niemal dookoła świata, poświęcone kulturze, sztuce oraz najpiękniejszym miejscom stworzonym przez naturę.

 

Festiwal był prawdziwą ucztą dla miłośników podróżowania. Nurkowa wyprawa w obrębie archipelagu Galapagos, wędrówka po przełęczy Karkonoskiej, wyjazd rowerowy po włoskich Dolomitach, wyprawa amerykańskich naukowców do rezerwatu w południowym Belize, wędrówka przez wyspę żywiołów - Islandię, autostopem do Chin (przez Ukrainę, Rosję i Mongolię), 1700 km wędrówki przez Wielki Szlak Himalajski, podróż do Laponii, krainy ludzi, bogów i zwierząt, samotna wędrówka przez koronę ziemi - Antarktydę oraz najpiękniejsze zakątki Norwegii to tylko kilka punktów na mapie, które pozwoliły, dzięki fascynującym wyprawom odkryć nowe horyzonty oraz poznać niesamowite miejsca na ziemi.

 

Kolejna odsłona festiwalu wzbudziła jeszcze większe zainteresowanie publiczności. Pokazy filmów, prezentacje zdjęć i spotkania z podróżnikami zgromadziły we Wschowie wielu, nie tylko miejscowych, miłośników przygód.

 

Festiwal trwał 4 dni wypełniając po brzegi, każdego dnia, widownią salę wschowskiego CKiR. Codziennie można było przenieść się w odległe i nieznane miejsca naszego globu. 

Kultura i sztuka jest jednym z najważniejszych obszarów działalności sponsoringowej prowadzonej przez Bank Spółdzielczy we Wschowie. Zaangażowanie w doniosłe wydarzenia kulturalne oraz rozwój społeczności lokalnych, wpisuje się koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu.